headerphoto
Gå til >>ArrangementGå til >>Nyheter
’Misjon til forandring – Transforming Mission’

Kategori: Arrangement, Nyheter

Av: Redaksjonen

24.03.2010

Oslo: 7. September 2010 til 9. September 2010

100-års feiringen av den store misjonskonferansen i Edinburgh i 1910 setter fokuset på veien videre. Et team fra Sør skal bidra til en evaluering norsk misjon.

Det ble i 1910 holdt en misjonskonferanse i Edinburgh som satte dype spor i misjon og kirkeliv i det 20. århundre. Konferansen løftet opp temaet ”Verdens evangelisering i vår generasjon”. Den staket på mange måter ut visjoner for det 20. århundre og førte til en utvikling som i 1948 resulterte i opprettelsen av Kirkenes Verdensråd og i 1974 ga støtet til Lausannebevegelsen.

Hvordan skal vi feire dette i Norge på en slik måte at vi sammen spør om retningen for misjon og kirke i et nytt århundre?

Hovedfokus blir en Sør-evaluering av norsk misjon og kirkens rolle i misjonsarbeidet. Vi har invitert et team fra Sør til å begynne en prosess for en slik evaluering. Dette team er satt sammen av personer som kjenner vår situasjon og har bred erfa-ring innen misjon. Teamet har representanter fra pinsebevegelsen, luthersk tradisjon og den ortodokse kirke og omfatter personer fra Madagaskar, Hong Kong, Korea og Hellas. Vi ønsker også sammen med Sør-teamet å se hvor veien videre går for norsk misjon i tiden som kommer.

Se programmet under for mer informasjon...

Påmelding

Deltakelse *
Merk: Påmelding er gyldig når deltakeravgift er betalt inn til kontonr. 16002304493
Filer:
Misjon_til_forandring_2010.pdf