headerphoto
Gå til >>NyheterGå til >>Arrangement
René Padilla til Norge

Kategori: Nyheter, Arrangement

Av: annelise

19.12.2011

Tirsdag 31. januar arrangeres NORMEs Missiologiske Forum i samarbeid med Menighetsfakultetets (MF) Misjonsuke. Vi får besøk av en pioner og misjonslegende, Rene Padilla, fra Sør Amerika.

Padilla er en av de viktigste stemmer fra det Globale Sør innen vår tids missiologiske tenkning og har blant annet preget Lausanne-bevegelsen gjennom flere tiår.


Padilla har spesielt satt fokus på behovet for en integrert og helhetlig misjonsforståelse. Evangeliet skal nå både ånd, sjel og kropp, noe som utfordrer ideen om at evangelisering er nok. Evangeliet har en forvandlende kraft på samfunnet, argumenterer Padilla, slik at de kristne alltid bør være dem som taler de svakeste sin sak og fremmer rettferdighet, også i den nåværende verden.

 

Besøket på Menighetsfakultetet er en del av et lengre Norges-besøk hvor Padilla blant annet besøker Den norske kirke og flere misjonsorganisasjoner.


Padilla ble født i Ecuador, oppvokset i Colombia og har siden 1967 bodd i Buenos Aires, Argentina. Han arbeidet i sin ungdom som evangelist i et fengsel og som radiopredikant via HCJB i Ecuador. Sin PhD i Det nye testamente har han fra England. I tillegg er han æresdoktor fra Wheaton College. I 1976 var han med til å grunnlegge the Kairos Community som han fortsatt er tilknyttet som President Emeritus. Han har vært generalsekretær for det latinamerikanske Theological Fraternity, som ble en plattform for hans missiologiske tenkning. Han er kjent som foreleser og gjesteprofessor ved en lang rekke universiteter og teologiske presteskoler.


Praktiske opplysninger:
Denne gangen er det ingen påmelding til fagdagen på Menighetsfakultetet (MF).
Seminardagen inkluderer ikke lunsj, men kantina på MF har et godt utvalg.

 

Program for dagen

09:00           Velkomst 
10:00           Andakt i Kapellet
10:20-11:05 Forelesning ved Rene Padilla: Mission for a better or eternal life (Aud 2)
11:30 – 12:00 Utveksling og internasjonalt arbeid. Smaksprøver, info ved studenter og Latin-Amerikansk musikk
12:15-14:00 Seminar ved Rene Padilla: When the Catholic Church opted for the poor, why do the poor opt for Charismatic Christianity? (Aud 2)

 

Se nederste link for å se programmet til Rene Padilla i Norge.